Büyük Uşak İli Projesi

Büyük Uşak İli Projesi

Yıllar öncesinde dile getirilmiş ancak gerek Uşak özelinde gerekse de siyasi platformlarda yeterli ilgi görmeyen ve unutulan Büyük Uşak İli Projesi, bir Uşak sevdalısı tarafından yeniden gündeme taşındı. Ve bu kez sosyal medyanın da gücü ile büyük bir kitleye ulaşarak Büyük Uşak İli Projesini destekleyenlerin heyecanı bir kat daha arttı.

Büyük Uşak İli Projesi Nedir?

Ege Bölgesi içerisinde üretim, istihdam ve katma değer yaratma potansiyeli en yüksek şehirlerden biri olan ancak ne yazık ki temelinde yıllar önce siyasi pasiflik nedeniyle geride bırakılmış Uşak’ın hakkını arama projesidir.

Büyük Uşak İli Projesi’nin Kapsamı Nedir?

Büyük Uşak İli Projesi, Uşak’ı bir büyükşehir halini getirerek daha fazla yatırım alması ve dolayısıyla potansiyelini daha kolay gösterebilmesi adına elini taşın altına koymaktan çekinmeyen Uşak sevdalılarının girişimir. Bu proje kapsamında Uşak’a bağlı oldukları şehirlere gerek mesafe gerekse de kültürel olarak çok daha yakın olan ilçelerin bağlanmasıdır.

Büyük Uşak İli Projesi Hangi İlçeleri Kapsıyor?

Projede adı geçen ve Uşak’a bağlanması talep edilen ilçeler; Kula, Selendi, Çivril, Gediz, Simav, Pazarlar, Şaphane, Dumlupınar, Hocalar ve Bekilli’dir.
Bu ilçelerin Uşak’a ilçe olarak bağlanması Uşak’ın adını Büyükşehir Belediyesi olarak değiştirmesi, ekonomik olarak refaha kavuşması ve daha güçlü bir siyasi temsil anlamlarını taşımaktadır.

Büyük Uşak İli Projesi’ni Gündeme Taşıyanlar Kimler?

Uşak eski milletvekili Mustafa Çetin’in bir zamanlar desteklediği proje için günümüzde en büyük destek Uşak sevdalısı iş adamı ve aktif siyasi geçmişi de bulunan, tüm Uşak’ın tanıdığı Şefik Poyraz’dan geliyor.
Proje için kamuoyu oluşturmak adına sosyal medya üzerinde gruplar oluşturan Poyraz, bu siyaset üstü ve tüm Uşaklıların menfaatine olacak projeyi TBMM’ye taşımayı planlıyor.

Bu proje 7’den 77’ye tüm Uşak’ı ilgilendiriyor. Gazete64 ekibi olarak projenin destekçisi olduğumuzu, sosyal medya ve diğer tüm sanal ortamlarda proje için gerçekleştirilecek çalışmalarda üzerimize düşeni yerine getireceğimizi taahhüt ediyoruz.

Bir önceki haberimiz: Merhaba!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir