Cinsel Tacizle Suçlanan Kafe İşletmecisine Ceza Yağdı!

Uşak’ta Atapark civarında açılan ve şehre renk katacağı düşünülürken hakkında çıkan söylentilerle bir anda kepenk kapatan Big Yellow Taxi’nin işletmecisine cinsel taciz suçundan ceza verildi!..

Uşak’ta açılan ve kısa zamanda Uşak halkının beğenerek tercih ettiği işletmelerden biri olan Big Yellow Taxi isimli kafenin işletmecisi hakkında, garson olarak çalışan kadın personele cinsel tacizde bulunduğu iddiası ortaya atılmış, bu iddia sonrasında işletme kepenk kapatmıştı.

Cinsel Tacizle Suçlanan Kafe İşletmecisine Ceza Yağdı!

Kafede garson olarak çalışan E.D. isimli genç kızın, kafe işletmesine sonradan ortak olan Hamit K.’nin kendisine cinsel tacizde bulunduğu iddiası üzerine Hamit K., karakola götürülmüş ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Uşak 2. Asliye Ceza mahkemesinde görülen davanın son duruşmasında karar verildi.

Mahkeme Hamit K.yı cinsel saldırı iddiasından suçlu buldu. Mahkeme Hamit K. yı sarkıntılık yaparak cinsel saldırı suçunu gerçekleştirdiğini sabit bularak önce 3 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ardından mağdurun sanığın yanında çalıştığı, sanık ile aralarında hizmet ilişkisinin bulunduğu, sanığın eyleminin hizmet ilişkinisin sağladığı kolaylıkdan yararlanarak gerçekleştiğini değerlendirerek cezayı artırdı ve 4 yıl 6’ay a yükseltti.

Mahkeme Sanığın olaydan sonra çalışanlar ve yakınları ile mağduru baskı altına almaya çalıştığını olaydan pişmanlık duymadığını  sanığın suçtan ve cezadan kurtulmak için çaba sarf ettiğini, sanık hakkında bir daha suç işlemeyeceğine dair kanaat getirmediğinden indirimde uygulamadı.

Bir önceki haberimiz: Uşak'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir