Uşak Halkı Hamam Boğazına Kavuşuyor!

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler gereği kapatılan kapalı yüzme havuzları, hamamlar, saunalar ve SPA merkezleri normalleşme adımları çerçevesinde açılıyor. 4 aşamalı normalleşme planı takvimine göre birinci aşama 11 Mayıs’ta başladı. İkinci aşama 27 Mayıs-31 Ağustos, üçüncü aşama 1 Eylül-31 Aralık, dördüncü aşama ise aşının bulunmasının beklendiği 1 Ocak ve sonrası olarak planlandı.

İlk aşamada AVM, kuaför ve berberler hizmet vermeye başlarken; okul, kafe ve kafeteryaların açılması normalleşme sürecinin ikinci adımı olarak atıldı. 1 Eylül – 31 Aralık tarihlerini kapsayan 3. adımda ise havuz, hamam ve SPA merkezlerinin açılması olacağı tahmin ediliyor.

Uşak Banaz Hamam Boğazı

Uşak’ın ve Banaz’ın en önemli turizm potansiyeline sahip noktası olan Hamam Boğazı, şifalı sularıyla tedbirlerin hafifletilmesinin ardından ziyaretçilerine kapılarını açmayı bekliyor. 49bin metrekare alanda 7bin metrekare kapalı alana sahip, şifalı sularıyla pek çok hastalığa da derman olan Hamam Boğazı, koronavirüs tedbirleri nedeniyle kapatılmıştı… 3 aydan daha uzun bir süredir kapalı olan Hamam Boğazı’nda hijyen kurallarına uygun açık ve kapalı havuzlar, Türk hamamı, SPA, tuz odası, buhar odası, açık ve kapalı jakuziler bulunuyor. 68 derece sıcaklıkta ve mineraller açısından zengin suyu ile şifa dağıtıyor.

Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı; aynı anda 500 kişiye hizmet verebilecek tesisi Sağlık Bakanlığı’nın yönergeleri doğrultusunda 250 kişiye hizmet verecek şekilde yeniden düzenlediklerini ve alınabilecek tüm hijyen önlemlerini aldıklarını; tesislerin açılması durumunda ziyaretçileri Hamam Boğazı’na beklediklerini ifade etti…

Uşak Belediyesi ile ilgili bir önceki haber: Uşak Belediyesi LGS'ye Hazır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir