Uşaklı Milletvekili’nden TüvTürk Zamlarına Tepki!

Uşak’ın TBMM kürsüsünü en çok kullanan milletvekili Özkan Yalım bu kez de araç muayene ücretlerine yapılan yüksek zam konusunu dile getirdi.

Yapılan son zamların ardından basit bir binek araç muayenesi için egzoz muayenesi dahil toplam ücretin 410 TL’ye yükseldiğine dikkat çeken Özkan Yalım, “Zorunlu resmi bir soygun ve vurgun var.” diye konuştu. Yalım, gecikmiş araç muayenelerinde uygulanan gecikme bedelinin ise affedilmesi gerektiğini bildirdi.

Uşaklı Milletvekili'nden TüvTürk Tepkisi!

Son zamlarla birlikte özel muayene istasyonlarında Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tankerler için 462, oOtomobil, Minibüs, Kamyonet ve Arazi araçları için 342, Traktör ve Motosiklet muayenesi için 174 TL muayene ücreti ödenmesi zorunlu hale geldi. Ayrıca yine yapılması zorunlu olan egzoz muayenesinin fiyatı ise 68 TL…

Özkan Yalım, konuyla ilgili olarak TBMM’de basın açıklaması yaptı. Yaptığı konuşmada Özkan Yalım şu sözlerle zamları eleştirdi: “Araç muayene ücretleri aldı başını gidiyor. Egzoz ile birlikte otomobil muayene ücreti 410 TL’yi buldu. 20 dakika bile sürmeyen bu işlemde acaba hangi emek harcanıyor, ne masraf yapılıyor? Zorunlu, resmi bir soygun ve vurgun var. Vatandaş zaten ekonomik kriz nedeniyle taşıt vergisini ödeyemiyor, sigortasını yaptıramıyor. Katlanaraktan artan araç muayene cezalarına da af getirilmelidir. Muayene yaptıramayanlar aylık yüzde 5’e kadar ceza ödemektedir.

 

Uşak Belediyesi ile ilgili bir önceki haber: Belediye'den Pazar Yerleri İçin Önemli Duyuru!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir