Uşak’ta Kaç Suriyeli Var? İşte Uşak’ta Yaşayan Suriyeli Sayısı!..

Tüm yurtta olduğu gibi şehrimizde de Suriyeli mülteci sayısı artmaya devam ediyor… Peki Uşak’ta kaç Suriyeli yaşıyor?.. Günlük hayatımızda artık sürekli görmeye alıştığımız, çarşıda pazarda, emlak alışverişlerinde ve kiralama işlemlerinde ve resmi işlemler için kamu dairelerinde Suriyeliler her yerde…

İşte Uşak’ta yaşayan Suriyeli sayısı…

Uşak'ta Kaç Suriyeli Var? İşte Uşak'ta Yaşayan Suriyeli Sayısı!..

Şehrimize ilk olarak 2011 yılı Mart ayında yerleşmeye başlayan Suriyeli göçmenlerin sayısı  gün geçtikçe artmaya devam etti. Ülkemizde 9 Şubat 2017 itibarıyla İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün rakamlarına göre toplamda 2 milyon 896 bin 633 Suriyeli göçmen yaşarken yine resmi rakamlara göre Uşak’ta yaşayan Suriyeli sayısı 1258 idi.

Mülteciler Derneği’nin 11 Haziran 2020 tarihinde açıkladığı rakamlara göre ülkemiz genelindeki toplam Suriyeli sayısı 3 milyon 585 bin 198‘e yükseldi. Bu rakamlara göre Uşak’ta yaşayan Suriyelilerin güncel toplam sayısının 1557‘ye yükseldiği tahmin ediliyor. Ancak gayri resmi rakamlara göre gerek kaçak yollarla gerekse de yurdumuzda dünyaya gelen bebek sayısıyla birlikte 3000’i geçtiği düşünülüyor.

Bu öngörüyle birlikte, 353bin nüfuslu şehrimizde yaşayan yerli nüfusa oranı 0,84’e kadar yükseldi.

Uşak Belediyesi ile ilgili bir önceki haber: Çevre Dostu Hemşehrilerimizden Örnek Davranış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir