Uşak’ta Kurban Satış Noktası İçin Zorunlu “Bağış” İddiası

Mübarek Kurban Bayramı yaklaşırken, şehrin yöneticileri ve Uşak halkı bayram hazırlıkları yapılmaya başladı.

Bu yıl kurban bayramı için kurulacak olan kurban pazarı şehrimizde 2 noktada toplanacak. Belediyemiz tarafından belirlenen bu yerler ise “Vatan Caddesi Toptancı Hali Yanında” ve “Şehit Abdülkadir Kılavuz Öğretmen Lisesi Arkası” olarak belirlendi.

Uşak'ta Kurban Satış Noktası İçin Zorunlu "Bağış" İddiası

Belediyemiz bu iki noktada satış yapacak olan vatandaşlarımızın yerlerinin belirlenmesi adına 19 Temmuz 2020 Pazar günü Kemalöz Mahallesi Kapalı Pazar Yerinde kura çekişi gerçekleştirileceğini duyurdu…

Uşak’ta Kurban Satış Noktası İçin Zorunlu “Bağış” İddiası

Kurbanlık satışı yapacak kişilerin kurban pazarlarında yer alabilmesi ve düzenlenecek olacak kura çekilişine katılabilmesi için 250 TL ödeme yapması gerekiyordu.

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba’nın sosyal medya hesabından paylaştığı bir ileti ile ortaya attığı iddiaya göre; Uşak Belediyesi, kurban pazarındaki işgaliye ücreti olarak vatandaştan 250 TL tutarında bir bedel tahsil ederken bir de Uşak Spor Alt Yapı Faaliyetleri Derneği adında bir derneğe zorunlu olarak 1000 TL tutarında bağış yapılmasını şart koşuyor…

Bu iddiasını iletisine eklediği imzalı tahsilat fişleriyle güçlendiren Dr. Ali Karaoba iletisinde ek olarak;”Kurban satış yer işgal parası… 250 TL zorunlu Uşakspor için bağış 1000 TL… Zaten hayvancılığı bitirdiniz bari az para alın….” notunu düştü.

İşte Dr. Ali Karaoba’nın Uşak Belediyesi’nin zorunlu olarak tahsil ettiği bağışa dair o görüntüler…

Uşak'ta Kurban Satış Noktası İçin Zorunlu "Bağış" İddiası

Uşak'ta Kurban Satış Noktası İçin Zorunlu "Bağış" İddiası

(Belgelerin orijinal boyutlarda tam görüntülerini görebilmek için üstlerine tıklamanız yeterli.)

Uşak Cinsel Taciz ile ilgili bir önceki haber: Cinsel Tacizle Suçlanan Kafe İşletmecisine Ceza Yağdı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir