Valiliğimizden Jandarma Teşkilatına Kutlama…

T.C. Uşak Valiliği ve Vali Funda Kocabıyık, şanlı Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 181. yıldönümünü internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından yayınladığı mesajlarla kutladı.

Valiliğimizin sosyal medya hesabından yayınladığı kutlama mesajı; “Milletimizin birlik ve beraberliği için ülkemizin her köşesinde fedakârca hizmet veren, huzur ve güvenliğimizin sağlanması için çalışan, suç ve suçlularla mücadelede eden Jandarma Teşkilatının 181. kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

Valiliğimizden Jandarma Teşkilatına Kutlama...

Valimiz Funda Kocabıyık’ın imzasını taşıyan, 14 Haziran Jandarma Günü özel metni de; “Ülkemizde emniyet ve asayişin tesisi için oldukça güç ve önemli bir vazifeyi ifa eden Jandarma Teşkilatımız başarılarla dolu köklü bir geçmişe sahiptir. Jandarma Teşkilatımız vatanımızın bölünmez bütünlüğünün ve kamu düzeninin korunması yönündeki hizmetleri ile yüce milletimizin sevgi ve güvenine mazhar olmuştur.

Milletimizin birlik ve bütünlüğü için ülkemizin her köşesinde fedakârca hizmet veren, huzur ve güvenliğimizin sağlanması için çalışan, suç ve suçlularla mücadelede eden Jandarma Teşkilatımız en önemli dayanaklarımızdandır.

Jandarma Teşkilatı; eğitimli personeli, çağın gereklerine uygun teknolojik donanımı, disiplinli görev anlayışının yanı sıra hayata geçirdiği insan odaklı sosyal projeler ve kültürel alandaki çalışmalarıyla da önemli hizmetler vermektedir.

Son dönemde dünyayı etkileyen Covid-19 salgınında Jandarma Teşkilatımızın mensupları zaman mefhumu gözetmeden yediden yetmişe halkımızın yanında olmuştur. Yüce milletimiz için vatan sevgisi ve üstün vazife bilinciyle emek vermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, bizlere bu vatanı emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehit olan kahraman askerlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Kuruluşunun 181. yıl dönümünde Jandarma Teşkilatı personelimize görevlerinde başarılar diliyorum.

Uşak Koronavirüs ile ilgili bir önceki haber: Uşak'ta Koronavirüs Bilançosu Ağırlaşıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir