Uşak Valisi Funda Kocabıyık’tan Sokak Hayvanlarına Yardım!..

Bugün Uşaklı hayvanseverler için sevindirici bir olay yaşandı…

Uşak Valisi Funda Kocabıyık ve şehrimizdeki hayvanseverler bir araya geldi. Gerçekleşen ufak toplantıda Uşak’taki sokak hayvanlarının yaşamının kolaylaştırılması adına yapılabilecekler ve atılabilecek adımlar da konuşuldu.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık'tan Sokak Hayvanlarına Yardım!..

Sokak hayvanlarının beslenmesi için sürekli mama desteğine ihtiyaç duyulduğunun bilincinde olan Vali Funda Kocabıyık, sokak hayvanları için temin ettikleri 1200 kilogram mamayı da hayvanseverlere teslim etti…

Uşak Valisi Funda Kocabıyık gerçekleştirilen toplantıyı sosyal medya hesabından paylaştığı mesaj ile duyurdu. Valimizin duyuru metni şu şekilde; “Dünya sadece insanlara ait değil, aynı havayı soluduğumuz diğer canlılardan da sorumluyuz. Sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak, onlara merhamet göstermek iyi bir insan olmanın da gereği. Covid-19 salgını döneminde ilimiz genelinde sokak hayvanlarına gerekli özeni gösterdik. Bu dönemde duyarlı vatandaşlarımız da bizlerle birlikte sokak hayvanlarını beslemekle ilgili büyük çaba verdi. İlimizde pandemi sürecinde hayvanseverlerimiz sosyal medya üzerinden bir araya gelerek her gün düzenli olarak beslenme çalışması yaptı. Bu duyarlı davranışlarından dolayı hayvanseverlere teşekkür etmek amacıyla onlarla bir araya geldim. Etkinlikte sokak hayvanlarımız için temin ettiğimiz 1200 kilogram mamayı hayvanseverlere teslim ettim. Sokak hayvanlarını düşünen, yardım eden, ihtiyaçlarını karşılayan tüm insanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.

Uşak'ın Markaları ile ilgili bir önceki haber: Uşak'tan Doğan Marka: Bendis Bal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir