Uşak’tan Doğan Marka: Bendis Bal

Bendis Bal

12 yıl sürdürdüğü bankacılık kariyerini bir kenara bırakan Sevgi Demir Yılmaz’ın Uşak’tan doğal olarak doğan bir markayı yaratma hikayesi aslında Bendis Bal.

Öğretmen olarak görev yaptığı dönemde hobi olarak 2 adet kovanla bal üretimi yapan babasının arıcılığa olan ilgisini girişimci ruhuyla harmanlayıp bankacılık kariyerini noktalayan Sevgi Demir Yılmaz, Uşak’ın Karahallı ilçesinde Çlandıras mevkiindeki arılarıyla bal ve diğer arıcılık ürünleri (Polen, Propolis ve Bendis Special) üretmeye başladı. Başta sosyal çevresi aracılığıyla, ardından sosyal medya kanallarıyla ve markanın büyümesinin ardından BendisBal İnternet Sayfası üzerinden tüm yurda ürünlerini pazarlayan Sevgi Hanım, yerel ve ulusal medyanın da ilgisini çekerek pek çok habere konu oldu.

Sevgi Hanım Bendis Bal yolculuğunu şu şekilde anlattı; “Bankacılık hayatıma 2006 yılında şube asistanı olarak başlayıp 2018 yılında bireysel portföy yönetmeni olarak son verdim. Hep aynı şubede çalıştım. Son iki yılıma kadar şevkle ve aşkla çalıştım fakat en başından beri hep içimde bir doğa aşkı, hep farklı bir şeyler üretme isteği vardı…  Daha fazla zaman kaybetmemeliydim! kendimi bulabileceğim, üretken olabileceğim, gelişmeye açık, üzerinde projeler çıkarabileceğim, doğa ile iç içe ve en önemlisi de çocuklarıma doyabilecek zamanım olan bir iş alanı bulmalıyım diye düşünmeye başladım… Babam öğretmen emeklisi, önceleri bizler doğal bal yiyelim diye 2 kovan arı ile hobi olarak başladı ilerleyen süreçte işini dürüst ve doğru yoldan yapınca iş kendiliğinden büyüdü… Desteğe ihtiyaç duyduğundan bahsetti. Gelişime ve yeniliklere oldukça açık, üretken olabileceğim, doğa ile iç içe olan ve en önemlisi çocuklarıma zaman ayırabileceğim bir işin yıllardır burnumun dibinde olduğunu fark ettim… Tabii ki Başlarda oldukça zorlandım ama kriterlerime tam olarak uyuyor.

 

Sevgi Demir Yılmaz ve Babası
Sevgi Demir Yılmaz ve Babası (Çırak ve Ustası)

İnternet Sitesi: https://bendisbal.com.tr/
E-Posta: sevgidemiryilmaz@icloud.com
Telefon:0505 416 82 27
https://www.instagram.com/bendisbal/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir